آیا انجام جراحی لیزیک بالای ۴۰ سال ارزش دارد؟

بهترین-فوق-تخصص-شبکیه-در-کرج | جراح-و-متخصص-چشم-کرج

آیا انجام جراحی لیزیک بالای ۴۰ سال ارزش دارد؟

جراحی لیزیک

ما اغلب خود را در حال صحبت با بیماران در مورد ملاحظات منحصر به فرد آنها برای یک جراحی لیزری ایمن و موثر چشم می بینیم. یک سوال که معمولاً برای ما مطرح می شود این است که لیزیک بعد از ۴۰ سالگی انجام شود. آیا لیزیک بعد از ۴۰ سالگی ارزش آن را دارد؟

در مورد اینکه چه سنی برای انجام لیزیک مناسب است، چه سنی برای لیزیک مناسب است، چه سنی برای لیزیک وجود دارد یا خیر، سردرگمی زیادی وجود دارد.

دکتر مینا اوجانی  بهترین فوق تخصص شبکیه در کرج  و  جراح و متخصص چشم کرج می باشند.

البته واجد شرایط بودن لیزیک به عوامل زیادی بستگی دارد که چندین مورد از فردی به فرد دیگر منحصر به فرد هستند. اما پاسخ به طور کلی مثبت است – لیزیک بعد از ۴۰ سالگی ارزشش را دارد. لیزیک برای بیماران بالای ۴۰ سال ایمن و موثر است و ارزش طولانی مدتی را ایجاد می کند که این جراحی انکساری شناخته شده است.

در اینجا، به چند مورد از مسائل شکل‌دهنده این بحث خواهیم پرداخت: چند سالگی برای لیزیک خیلی قدیمی است؟

لیزیک چیست؟

لیزیک، مخفف «کراتومیلوسیس درجا با کمک لیزر»، فرآیند استفاده از لیزر برای تغییر شکل آرام قرنیه، اصلاح مشکلات بینایی انکساری زیر است:

  • نزدیک بینی یا نزدیک بینی
  • دوربینی یا دوربینی
  • آستیگماتیسم

لیزیک یکی از رایج ترین روش های بینایی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و سالانه میلیون ها چشم در سراسر ایالات متحده تحت درمان قرار می گیرند. دکتر ریچارد روتمن، جراح لیزر در لیزیک نوادا، بیش از ۶۵۰۰۰ عمل جراحی انکساری موفق را در حرفه خود انجام داده است.

بهترین-فوق-تخصص-شبکیه-در-کرج | جراح-و-متخصص-چشم-کرج
بهترین-فوق-تخصص-شبکیه-در-کرج | جراح-و-متخصص-چشم-کرج

 

واجد شرایط بودن لیزیک
آیا من واجد شرایط لیزیک هستم؟
عواملی وجود دارند که واجد شرایط بودن شما را برای جراحی اصلاحی لیزری بلافاصله تعیین می کنند:

  • شما باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید.
  • شما باید حداقل یک سال نسخه بینایی پایدار داشته باشید.
  • شما باید نزدیک بینی، دوربینی یا آستیگماتیسم تشخیص داده باشید.

عوامل بیشتری در طول ارزیابی لیزیک شما با تیم لیزیک در نظر گرفته می شود، از جمله توپوگرافی قرنیه و توموگرافی و همچنین روش های دیگر برای بررسی دقیق تر ساختار منحصر به فرد چشم (ها).

آیا می توانید برای لیزیک خیلی پیر باشید؟

ممکن است متوجه شوید که لیست بالا دارای حداقل سن است اما حداکثر سن را ندارد. این به این دلیل است که هیچ سنی وجود ندارد که در آن به طور خودکار برای جراحی بینایی لیزری “بسیار پیر” تلقی شوید.

چند دلیل وجود دارد که چرا افراد مسن ممکن است کاندیدای عالی برای لیزیک نباشند، اما ما این بیماران را به صورت فردی در ارزیابی لیزیک ارزیابی می کنیم.

اینستاگرام دکتر مینا اوجانی

ضخامت کم قرنیه

بهترین فوق تخصص شبکیه در کرج – یکی از دلایلی که ممکن است بیمار مسن‌تر برای لیزیک مناسب نباشد، کاهش ضخامت قرنیه است که با افزایش سن اتفاق می‌افتد.

برای اینکه لیزیک ایمن باشد، قرنیه باید ضخامت خاصی داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که این عمل به بافت زیرین آسیب نمی رساند. فقط به این دلیل که لیزیک در این مورد مناسب نیست، به این معنی نیست که جراحی لیزر چشم یک گزینه نیست. PRK یک جایگزین لیزیک است که معمولاً در بیمارانی با قرنیه نازک‌تر انجام می‌شود.

بهترین-فوق-تخصص-شبکیه-در-کرج | جراح-و-متخصص-چشم-کرج
بهترین-فوق-تخصص-شبکیه-در-کرج | جراح-و-متخصص-چشم-کرج

پیرچشمی

۴۰ سالگی معمولاً نقطه‌ای است که مردم شروع به تعجب در مورد لیزیک می‌کنند و اینکه آیا لیزیک ارزشمند است، زیرا پیرچشمی در همان سن شروع به ظهور می‌کند. این از دست دادن دید نزدیک مرتبط با سن است، بخشی طبیعی از پیری که حدود ۲ سالگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. میلیارد بزرگسال در سراسر جهان

پیرچشمی دلیلی است که بسیاری از افراد مسن برای دیدن چیزها از نزدیک از عینک مطالعه استفاده می کنند. این به دلیل از دست دادن انعطاف پذیری عدسی چشم در طول زمان ایجاد می شود.

گزینه های جراحی لیزری برای افراد مبتلا به پیرچشمی وجود دارد، بنابراین حتی اگر از دست دادن بینایی مرتبط با افزایش سن داشته باشید، ممکن است همچنان کاندیدای لیزیک باشید.

آیا لیزیک وقتی از ۴۰ سال بالاتر است ارزش آن را دارد؟ ۵۰ چطور؟

واقعیت این است که هیچ نقطه‌ای وجود ندارد که به بیماران بگوییم «شما برای انجام لیزیک خیلی پیر هستید». تا زمانی که ارزیابی لیزیک شما نشان دهد که معیارهای واجد شرایط بودن را دارید، جراحی انکساری می تواند با خیال راحت انجام شود.

علاوه بر این، لیزیک در هر سنی ارزش آن را دارد. افراد نزدیک به ۴۰ یا ۵۰ سال ممکن است فکر کنند که لیزیک فقط برای مدت کوتاهی موثر است و پس از آن، از دست دادن طبیعی بینایی مرتبط با افزایش سن را تجربه خواهند کرد. همیشه اینطور نیست.

بیماران مسن‌تر لیزیک می‌توانند برای مدت طولانی پس از جراحی اولیه خود از بهبود بینایی لذت ببرند، که این روش را به سرمایه‌گذاری ارزشمندی تبدیل می‌کند، به خصوص در مقایسه با استفاده از عینک، لنز تماسی یا هر دو.

ارزیابی لیزیک

نکته اصلی این است: هرگز نباید از ترس اینکه سن شما زیاد است یا اینکه ارزش هزینه کردن را ندارد، از بررسی گزینه های جراحی لیزر چشم خودداری کنید. یک جلسه مشاوره لیزیک را با کارکنان مجرب در لیزیک دکتر مینا اوجانی برنامه ریزی کنید و در مورد همه گزینه های خود برای بهبود بلندمدت بینایی مطلع شوید.

آیا انجام جراحی لیزیک بالای ۴۰ سال ارزش دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول